Σε τροχιά ανόδου ο Πιερικός με 0-3 πέρασε απο τα Γιαννιτσά

Δευτέρα 9 Απριλίου 2012 | 0 σχόλια

Δευτέα 09 Απριλίου 2012

Σε τροχιά ανόδου ο Πιερικός
Σε τροχιά ανόδου διατηρήθηκε ο Πιερικός που επικράτησε εύκολα με 3-0 της Αναγέννησης στα Γιαννιτσά για την 25η αγωνιστική της Football League. Αντίθετα...

ΣΧΟΛΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ ΓΥΜΝΑΣΙΩΝ ΠΙΕΡΙΑΣ(ΤΕΛΙΚΟΣ)

Το φετινό πρωτάθλημα ποδοσφαίρου γυμνασίων Πιερίας έλαβε τέλος και νικήτρια ομάδα αναδείχθηκε αυτή του 3ου Γυμνασίου Κατερίνης επικρατώντας στον μεγάλο τελικό της αντίστοιχης ομάδας του 5ου Γυμνασίου Κατερίνης με σκορ 2-1.Αξίζει να σημειωθεί ότι στο γήπεδο υπήρχε πολύς κόσμος,ιδιαίτερα μαθητές,αλλά και γονείς και προπονητές.
 Το πρωτάθλημα διεξήχθει με απόλυτη επιτυχία.Οι αγώνες περιελάμβαναν 2 ημίχρονα των 15 λεπτών και αν υπήρχε ισοπαλία εκτελούνταν 3 πέναλτι από κάθε ομάδα.Στον τελικό τα ημίχρονα....